Citroën rozšiřuje svou řadu SUV o model C3 Aircross, který se inspiruje koncepčním vozem C-Aircross, jenž se představil na ženevském autosalonu 2017, je věrný principům vozů značky Citroën a přináší závan čerstvého vzduchu do světa kompaktních SUV. 

Kompaktní a vysoký vůz (délka: 415 cm, šířka: 176 cm; výška: 164 cm) nabízí nádherné proporce a plynulé a současně dynamické linie. Atraktivní kompaktní SUV značky Citroën na silnici dominuje. Nový Citroën C3 Aircross zaujme díky propracované krátké a současně vysoké kapotě, jež mu dodává v tomto segmentu jedinečný postoj. Vyzařuje z něj dojem síly a robustnosti, vepředu i vzadu upoutá světelný podpis, karoserie je horizontálně dobře vyvážená, velkorysé tvary nevykazují žádné známky agresivity. C3 Aircross dobře sedí na kolech s velkým průměrem a může se pochlubit o 20 mm vyšší světlou výškou ve srovnání s novou C3, od níž přebral platformu. K dynamickému a ochranářskému stylu SUV přispívají i široké blatníky a zesílené spodní části nárazníku. Všechny tyto prvky posilují dobrodružnou stránku vozu a zajišťují mu jedinečnou osobnost.

Přední část vozu nový Citroën C3 Aircross přebírá grafický podpis Citroënu s dvouúrovňovými světly. Dodávají přední masce výraz a jsou nositeli identity podobně jako Citroen C3 a C4 Picasso. V horní části jsou to denní světla s LED diodami spojená s dvojitou chromovanou lištou ve tvaru stylizovaných šípů, která se táhne po celé šířce vozu. Hlavní osvětlovací funkci zastává spodní část, kterou tvoří světlomety ve tvaru zaoblených čtverců s barevnou lištou kolem a mlhová světla. Uprostřed je široký vstup vzduchu dodávající vozu dojem síly. Ve spodní části vše podtrhuje zesílená spodní část nárazníku, která posiluje SUV charakter vozu C3 Aircross.

Na zadní straně upoutají výrazná „ramena", která zvýrazňují šířku a propracovaný charakter SUV. Zadní světla s 3D efektem odkazují na novou C3 a koncepční vůz C-Aircross. Sofistikovaná světla jsou sladěná s černě lesklými prvky na dveřích zavazadlového prostoru, kde je umístěn dvoubarevný monogram C3 Aircross a leskle černé stylizované šípy tvořící logo značky. Odvážná kombinace, která rozšiřuje oba bloky světel a posiluje dojem šířky vozu a současně jeho technologický charakter. Velký zadní nárazník s ochrannou lištou odkazuje na přední část vozu a opět potvrzuje robustnost a ducha SUV.

Nový Citroën C3 Aircross je jako správné SUV opatřen na boku širokými blatníky na úrovni podběhů kol a černými prahovými lištami. Při pohledu na tvar vozu je jasně znatelná jeho originalita. Horizontální vyváženost a příslib vnitřního objemu charakterizují profil vozu, který je poznamenaný inovativními prvky, jako jsou zadní postranní okénka vytvářející jedinečný podpis vozu. Zadní postranní okénka, která se objevila již v koncepčním voze C-Aircross, jsou z polykarbonátu a je do nich zabudovaná barevná fólie vytvářející výrazný grafický kontrast vůči zadnímu sloupku. Vytvářejí dojem žaluzií, představují jedinečný prvek a zakrývají pohled do vozu, aniž by přitom bránily vstupu světla.

Technologie usnadňující život 

 • Hands-free přístup a startování: umožňuje odemknout/zamknout a nastartovat vůz a ponechat si přitom klíč v kapse. Jakmile se řidič přiblíží k vozu, auto ho rozpozná.
 • Head-up displej s barevným zobrazením: díky němu má řidič neustále k dispozici informace potřebné k řízení ve svém zrakovém poli. Aniž by musel spouštět oči ze silnice, jsou tyto údaje (rychlost vozu, nastavení tempomatu a omezovače rychlosti...) neustále barevně promítané na výsuvný panel na předním skle.
 • Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision: pro větší výhled a snadné manévrování. Zadní kamera přenáší na dotykový 7" displej pohled na zadní část vozu s barevnými čárami upozorňujícími na vzdálenost od překážky. Na displeji se zobrazí rovněž okolí vozu snímané shora v úhlu 180°.
 • Park Assist: pro klidné, snadné a bezpečnější parkování. Jde o aktivní systém, který usnadňuje podélné parkování i parkování do řady. Systém pomůže po aktivaci řidiči najít parkovací místo vyhovující rozměrům vozu a po jeho nalezení provede zcela bezpečně automatické zaparkování. Řidič ovládá pouze pedál plynu a brzdy.
 • Nouzové automatické bzrdění Active Safety Brake: se zvukovou a vizuální výstrahou. Systém snižující riziko kolize s překážkou vepředu díky brzdění namísto řidiče. Multifunkční kamera v horní části čelního skla detekuje překážky, jako jsou například vozidla jedoucí ve stejném směru nebo stojící vozidla. Při rychlosti od 5 do 85 km/hod. čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokud je detekováno riziko kolize. Je-li zjištěnou překážkou stojící vůz, nesmí rychlost vozu překročit 80 km/hod., v případě chodce 60 km/hod.
 • Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu: předchází rizikům spojeným s ospalostí nebo nepozorností řidiče při rychlosti nad 60 km/hod. Pokud vůz přejede bílou plnou nebo přerušovanou čáru bez zapnutí směrového světla, spustí počítač systému alarm. Řidič je upozorněn zvukovým signálem a kontrolkou ve zpětném zrcátku.
 • Systém sledování mrtvého úhlu: tento systém upozorňuje řidiče pomocí diody ve zpětných zrcátcích na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu.
 • Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí: průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Tato rychlost může být nastavena do tempomatu nebo omezovače rychlosti.
 • Automatické přepínání dálkových světel: pro klidnou a bezpečnou jízdu ve tmě se dálková světla automaticky přepínají na potkávací (a naopak) podle okolního světla a provozu.
 • Varování před snížením pozornosti řidiče: tento systém sleduje chování řidiče pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla v případě poklesu ostražitosti řidiče upozorní. Tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/hod.
 • Coffee Break Alert: systém, který vyzve řidiče, aby si po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti nad 70 km/hod. udělal přestávku.
 • Grip Control® + Hill Assist Descent: pro kontrolu nad mobilitou a rychlostí na všech typech silnice i na strmém svahu.
 • Bezdrátové nabíjení telefonu, používá se dobíjecí podložka zabudovaná do odkládací přihrádky vytvořené pro tento účel ve středové konzole. Díky tomuto zařízení je možné se vyhnout fyzicky a esteticky překážejícím kabelům. Bezdrátový přenos elektrické energie se opírá o princip magnetické indukce.
 • Funkce Mirror Screen s technologiemi Android Auto, Apple Car Play™ a MirrorLink® vám umožní bezpečně využívat multimediálního obsahu a aplikací vašeho smartphonu, které se duplikuje a ovládá přes 7palcový dotykový displej.
 • CITROËN Connect Nav, 3D on-line navigace s hlasovým ovládáním /není v češtině/.
 • CITROËN Connect Box s balíčky Pack SOS a Assistance. Tato služba (nebo tísňové volání) vás spojí se specializovanou asistenční platformou umožňující zavolat odbornou pomoc v případě poruchy nebo nehody.

 


Zpět

tvorba webových stránek - hosting ahosting

© 2015 autobrejla-citroen.cz